Warsztatowe spotkania z pierwszą pomocą

Po raz kolejny, 4.11.2010, członkowie Szkolnego Koła PCK uczestniczyli warsztatach z pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadził absolwent naszej szkoły Michał Paprotny, który jest wolontariuszem Rejonowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej w Zielonej Górze.

Podczas spotkania, uczniowie uzyskali wiedzę na temat postępowania w przypadkach omdlenia, wstrząsu, zatrucia, krwotoku, złamania, oparzenia czy odmrożenia. Utrwalali schemat wzywania pomocy. Zapoznali się również z wyposażeniem apteczki i zasadami przeprowadzania sztucznego oddychania (RKO) oraz udzielania pomocy w miejscu wypadku komunikacyjnego. Treści podawane były w przystępnej i ciekawej formie. Prowadzącemu asystowała szkolna drużyna ratownicza, w której skład wchodzą Joanna Zając i Paulina Tarwacką z klasy III c.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Warsztatowe spotkania z pierwszą pomocą