TO MY - Zajęcia artystyczne w klasie II Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze

27.01.2011 roku została zaprezentowana wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas drugich A, B, C, D w ramach zajęć artystycznych realizowanych w I semestrze.

Wystawę przygotowali uczniowie projektując aranżację przestrzeni ekspozycyjnej pod hasłem „TO MY”. Opracowali działania promocyjne, wykonali plakaty i współpracowali ze świetlicą szkolną w przygotowaniu folderów informacyjnych o wystawie.

TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć TO MY :: Galeria zdjęć

Cele programowe edukacyjne i wychowawcze

  1. Kształtowanie aktywnej postawy twórczej w zakresie tworzenia własnych prac plastycznych i inspirowanie się twórczością największych artystów malarzy, rzeźbiarzy i grafików w podejmowanych działaniach.
  2. Kształcenie kultury tworzenia, potrzeby ekspresji i wyrażania swojej osobowości poprzez powstające kompozycje oraz kształcenie kultury odbioru dzieł sztuki.
  3. Rozwijanie wyobraźni, fantazji, kreatywności uczniów w tworzonych kom-pozycjach w zakresie tematyki, różnorodności stosowanych środków wyrazu artystycznego oraz sposobu organizacji pracy na płaszczyźnie i przestrzeni – komponowanie ćwiczenia, projektu.
  4. Umożliwianie swobodnej, samodzielnej twórczości uczniów, prowokowanie do poszukiwania własnych, oryginalnych rozwiązań.
  5. Poznawanie głównych elementów warsztatu, technik, środków wyrazu artystycznego, etapów powstawania dzieł.
  6. Dążenie do świadomego, celowego stosowania środków wyrazu artystycznego przez uczniów w samodzielnej twórczości, posługiwanie się odpowiednim słownictwem charakterystycznym dla malarstwa, rzeźby i grafiki podczas tworzenia prac plastycznych i omawiania dziel.

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 TO MY