Sprawozdanie z akcji pomocy dla zwierząt

Z okazji Światowego Dnia Kota członkowie szkolnego koła PCK postanowili pomóc bezdomnym zwierzętom.

W dniach od 14 – 18.02.2011 na terenie szkoły odbyła się zbiórka karmy oraz akcesoriów dla psów i kotów. Uczniowie a także nauczyciele chętnie włączali się do akcji, przynosząc poduszki, koce oraz wrzucając datki do puszki.
Łącznie udało się zebrać 98 zł. Za tę kwotę zastała zakupiona karma dla zwierząt, którą dostarczyliśmy do zielonogórskiego schroniska.

17.02.2011 odbyło się również spotkanie z kierownikiem schroniska dla zwierząt. Gimnazjaliści dowiedzieli się, na czym polega praca wolontariusza oraz zapoznali się z innymi formami pomocy, takimi jak adopcja wirtualna, domy zastępcze, akcje informacyjne, 1% podatku itp.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję, pomogły w zakupie artykułów oraz dostarczeniu ich do schroniska.

Opiekunowie
oraz wolontariusze
Szkolnego Koła PCK

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Sprawozdanie z akcji pomocy dla zwierząt