Życie kołem (plastycznym) się toczy

Słowo o pracy GPG7katalog

Przygotowując prace uczestników do wystawy, ze zdziwieniem stwierdziłem, że minęło już pięć lat od pierwszych zajęć koła. Wzruszyła mnie pierwsza praca malarska, która powstała na zajęciach, a o której już zapomniałem. „Jesienny liść" namalowała w 2006 roku Katarzyna Nowińska - obecnie studentka Akademii Medycznej.

Dokonując retrospekcji mogę przywołać nazwiska ponad 80 uczestników, dziesiątki zakończonych prac, setki rozpoczętych i w „szale twórczym" zniszczonych, kilka wymalowanych litrów farb oraz pięć złamanych pędzli. Sadzę jednak, że najważniejsze jest to, co pozostało w sercach i w pamięci wszystkim uczestniczącym w zajęciach.

Przypominam sobie pierwsze słowa, które wypowiadała większość uczestników zajęć: „Ja nie umiem malować!”. Było w nich trochę przekory i kokieterii, bowiem już po kilku zajęciach swoje prace ustawiali frontem do widza w naszej Galerii Za Kratami. Było też kilka oficjalnych wystaw organizowanych w szkole w ramach „Wieczorów z muzami".

Jednak pointą naszych spotkań, gdy wspólnie z całą grupą analizowana była jej abstrakcyjna praca, może być okrzyk Ilony: „NIE WIEDZIAŁAM, ŻE UMIEM MALOWAĆ!!!"

Wojciech Wimońć (opiekun Grupy Plastycznej G7)


Życie kołem (plastycznym) się toczy - zobacz prezentację >>>
Autorzy:
 • Małgorzata Jach
 • Barbara Rządzka
 • Anna Polak
 • Katarzyna Nowińska
 • Joanna Koperwas
 • Patrycja Beregszaszi
 • Urszula Morawska
 • Joanna Mikulska
 • Anna Zborowska
 • Karolina Banach
 • Sandra Relewicz
 • Karolina Leszkowicz
 • Angelika Wnorowska
 • Julia Kirilow
 • Ewelina Łojewska
 • Magda Michalak
 • Adrian Małkiewicz
 • Karolina Białowus
 • Monika Langner
 • Marta Zajkowska
 • Ewa Kwiatkowska
 • Aleksandra Kłos
 • Weronika Krawczak
 • Weronika Dobrowolska
 • Adrianna Raczkiewicz
Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć Życie kołem (plastycznym) się toczy:: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Życie kołem (plastycznym) się toczy