Warsztaty dla wolontariuszy.

17 i 25.03.2011 w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pt. „Rozwijanie pasji i talentów poprzez wolontariat”. Uczestniczyli w nich członkowie szkolnego koła PCK oraz reprezentanci klas I – III.

Prowadzące szkolenie panie, Sylwia Foterek i Angelika Zamkutowicz z Klubu Wolontariatu w Zielonej Górze, zapoznały uczniów z zasadami pracy wolontaryjnej. Gimnazjaliści określali swoje mocne i słabe strony oraz umiejętności, które są pomocne w podejmowaniu działań na rzecz potrzebujących w różnego typu placówkach.

Efektem pracy uczniów były plakaty przedstawiające „Superwolontariusza”. Miał on posiadać cechy niezbędne do pomagania innym i czynienia dobra.

Szkolenie pozwoliło młodzieży wybrać działania odpowiednie dla siebie, a także pokazało, jak wolontariat może wpływać na rozwój talentów i pasji.

Organizatorkami przedsięwzięcia były trzecioklasistki, Paulina Tarwacka oraz Joanna Zając, które propagują wolontariat w naszej szkole.

Opiekunowie wolontariuszy:
Aldona Łada
Magdalena Wojtyła

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Warsztaty dla wolontariuszy.