I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie

I Zielonogórski Turniej Wiedzy o Wolontariacie został zorganizowany przez uczennice klasy 3c, Joannę Zając i Paulinę Tarwacką, w ramach realizacji zadania rekrutacyjnego do XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

17.03.2011r. o godz. 1000 w świetlicy Gimnazjum nr 7 im. UNICEF w Zielonej Górze spotkały się 3-osobowe reprezentacje następujących szkół: SP 15, SP 18, SP 10, SP 5 i SP 17.
Turniej uroczyście rozpoczęła oraz serdecznie powitała wszystkich pani wicedyrektor Anna Jarmolińska-Tertel.
Współzawodnictwo młodych wolontariuszy oceniało jury w składzie: p. Aldona Łada,
p. Magdalena Wojtyła, p. Barbara Toroń.

Na początku, prowadzące, Asia i Paulina, przybliżyły drużynom, historię i idee wolontariatu. Potem zespoły przedstawiły się, a także opowiedziały najciekawszej zorganizowanej przez siebie akcji na rzecz potrzebujących.

Pierwsze zadanie konkursowe polegało na wymienieniu działań, jakie podejmują wolontariusze oraz organizacji, z którymi mogą współpracować. Padło również pytanie o nazwę dokumentu zawierającego przepisy prawne dotyczące wolontariatu. Najlepiej odpowiadali zawodnicy z SP 17.

W drugiej rundzie doskonale wypadła drużyna z SP 18, odgadując wszystkie hasła krzyżówki, zdobyła maksymalną liczbę punktów.

Trzecia konkurencja polegała na narysowaniu Superwolontariusza oraz zaprezentowaniu jego cech, czy nadzwyczajnych umiejętności. Z tym zadaniem zespoły poradziły sobie bardzo dobrze.
Następnie uczestnicy turnieju układali rymowanki, a także odgadywali kalambury na temat działań wolontarystycznych, świetnie się przy tym bawili.

Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem. Ostatecznie I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18.

Spotkanie zakończyło się pokazem pierwszej pomocy przygotowanym przez grupę Społecznych Instruktorów Młodzieżowych z I LO w Zielonej Górze.

Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za udział w rozgrywkach. Mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok. 

Opiekunki :
Aldona Łada i Magdalena Wojtyła

I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie :: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 I Zielonogórski Turniej Wiedzy O Wolontariacie