Sprawozdanie z obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

 Członkowie Szkolnego Koła PCK wzięli udział w obchodach Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, które obyły się 5 maja 2011 przy Ratuszu Miejskim.

Celem imprezy było zaprezentowanie mieszkańcom miasta zdolności i osiągnięć osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także uświadomienie, że potrafią oni ciekawie żyć i bawić się.

Impreza została zorganizowana przez Urząd Miasta Zielona Góra i Miejską Społeczną Radę ds. Osób Niepełnosprawnych, reprezentowaną przez panią Marię Miłuch, która serdecznie nas przywitała na zielonogórskim deptaku.

Uroczystość otworzyli pani Wiceprezydent Miasta Wioleta Haręźlak oraz Wicewojewoda Lubuski pan Jan Świrepo. Do wspólnej zabawy zachęcał wszystkich konferansjer pan Robert Awiński.

Na scenie występowali artyści z różnych zespołów muzycznych, tanecznych i wokalnych. Można było również obejrzeć program z udziałem osób niepełnosprawnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko zielonogórskiego oddziału Fundacji „Dr Clown”, na którym chętni otrzymywali czerwone noski, co wzbudzało ogólną radość. Na stoisku fryzjerskim, styliści robili piękne fryzury oraz malowali twarze. Ponadto pokazane zostały prace plastyczne uczestników warsztatów terapii zajęciowej. 

Nasi uczniowie przygotowali dwieście okolicznościowych kotylionów, które rozdali uczestnikom festynu. Z zainteresowaniem obserwowali przemarsz orkiestry dętej oraz pozowali do zdjęcia. Znalazło się ono w okolicznościowym wydaniu gazetki drukowanej przez Dom Harcerza.

Wolontariuszom serdecznie dziękujemy za pomoc i udział w przedsięwzięciu.

Opiekunowie Szkolnego Koła PCK :
Aldona Łada
Magdalena Wojtyła 

Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć Dzień godności:: Galeria zdjęć


V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Sprawozdanie z obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych