Gimnazjum nr 7 ma sztandar

Materiały pochodzą ze strony Gazety Lubuskiej, autor tekstu: Agnieszka Szymkowiak

sztandar_3921 czerwca 2011 na placu przed Gimnazjum nr 7 im. UNICEF (Zachodnia 63) miała miejsce uroczystość przekazania szkole sztandaru.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Zastępca Prezydenta Miasta Zielona Góra Wioleta Haręźlak, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Zielonej Górze Remigiusz Majewski, Zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Zielona Góra Lidia Gryko, przedstawiciel Rady Miasta Zielona Góra radny Zbigniew Bartkowiak.

Impreza rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Ducha Świętego, podczas której poświęcono sztandar. Świadkami tego wydarzenia byli goście, nauczyciele i rodzice. Następnie wszyscy przeszli na teren szkoły, gdzie miało miejsce uroczyste przekazanie sztandaru przez przedstawicieli Rady Rodziców z przewodniczącym Adamem Zegzułą dla reprezentowanego przez Dyrektor Lidię Kocąkę samorządu szkolnego. Następnie zgromadzeni przewodniczący wszystkich klas złożyli ślubowanie, iż będą żyć w chwale, swoją postawą wykazywać odwagę i pracowitość.

Na zakończenie uroczystości prezydent Wioleta Haręźlak wyraziła zadowolenie, iż po tylu latach starań wreszcie udało się otrzymać sztandar Gimnazjum im. UNICEF. „Jestem dumna, iż ostatnią „cegiełkę” do sztandaru mógł dołożyć Urząd Miasta Zielona Góra” - powiedziała.

Sztandar Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze im. UNICEF ma kształt kwadratu o wymiarach 100 na 100 centymetrów. Na awersie barwy niebieskiej umieszczona jest centralnie nazwa patrona szkoły, organizacji UNICEF oraz jej logo w kolorze białym. Ponad logo półkolem znajduje się napis w kolorze złotym „Gimnazjum nr 7”. U dołu również półkolem napis „w Zielonej Górze”. Pod nazwą miasta umieszczono herb Zielonej Góry. Na rewersie barwy czerwonej centralnie umieszczone jest godło Rzeczpospolitej Polskiej, orzeł biały według wzoru urzędowego. Orzeł wykonany jest haftem wypukłym w kolorach białym i złotym, u dołu splecione gałązki laurowe w kolorze zielonym, oplecione haftowaną wstęgą w barwach naszego miasta. Płat sztandaru obszyty jest z trzech stron złotym frędzlem umieszczonym na ciemnym drzewku z litego drewna…


Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć Gimnazjum nr 7 ma sztandar :: Galeria zdjęć

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Archiwum Archiwum 2010/2011 Gimnazjum nr 7 ma sztandar