Międzypokoleniowe Święto Niepodległości…

14 listopada 2017 r. nasza młodzież wzięła udział w wyjątkowej lekcji, której szybko nie zapomni.

Gimnazjaliści odwiedzili Dom Dziennego Pobytu „Retro” w Zielonej Górze. Powód wizyty był szczególny - 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie należący do kółka teatralnego prowadzonego przez panią Grażynę Trociuk zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Recytatorzy przywołali ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenia historyczne. Wierszom polskich poetów towarzyszyły wzruszające pieśni patriotyczne, które wszyscy chętnie śpiewali.

Program artystyczny bardzo podobał się pensjonariuszom. Świadczyły o tym długie, gromkie brawa. Następnie młodzież skorzystała ze słodkiego poczęstunku, podczas którego odbył się międzypokoleniowy pokaz talentów.

Seniorzy zaimponowali młodym ludziom swoją pamięcią, żywiołowością oraz muzykalnością. Wspólna zabawa upłynęła wszystkim w miłej i serdecznej atmosferze.

To niecodzienne spotkanie spowodowało, że fakty z przeszłości Polski nabrały większego znaczenia dla gimnazjalistów. Dało też starszym osobom możliwość podzielenia się z młodym pokoleniem wspomnieniami, jakich nie znajdziemy w żadnym podręczniku historii.

Opiekunowie:
Grażyna Trociuk, Aldona Łada

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti To już było... Międzypokoleniowe Święto Niepodległości…