Informatyka dla Wszystkich - Nadeszła Godzina Kodowania...


kodowanie 3

TYDZIEŃ INFORMATYKI - 4-10.12.2017 r.

 

Zapraszamy do udziału w Godzinie Kodowania w ramach Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 4-10 grudnia), który wspierają m.in. Bill Gates, Mark Zuckerberg, Chris Bosh, will.i.am, przekonując w swoich wypowiedziach o ogromnej roli programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia.

Godzina Kodowania to możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. Wcześniej można się przygotować rozwiązując różne łamigłówki. Udział można brać będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu, gdzie jest dostęp do Internetu z komputera lub urządzenia mobilnego. Większość tekstów i wypowiedzi przełożyliśmy na język polski.

Dlaczego informatyka?

Każdy uczeń powinien mieć możliwość nauki informatyki. Pomaga ona rozwijać umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywności. Dzięki rozpoczęciu nauki wcześnie, uczniowie zdobędą podstawy dla przyszłych sukcesów na jakiejkolwiek ścieżce zawodowej w XXI wieku.


Przykładowe zadania znajdują się w serwisie:

http://godzinakodowania.pl/


 

kodowanie 1

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu!


kodowanie 6


 Łatwe zadania dla wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę z programowaniem!


 

kodowanie 2

kodowanie 4


 

kodowanie 7


 

kodowanie 5


Nauka przez zabawę - najprzyjemniejszy sposób nauki!!!

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti To już było... Informatyka dla Wszystkich - Nadeszła Godzina Kodowania...