Grafik 3D - zawód przyszłości

Krzysztof Klecha z klasy 3C dwa lata temu zainteresował się grafiką 3D. Jest samoukiem, swoje kompozycje tworzy w programie Blender, który jest aplikacją do modelowania i renderowania obrazów oraz animacji trójwymiarowych.  Część grafik przygotowuje w programie Gimp, który służy do obróbki fotografii jak i tworzenia grafik na potrzeby Internetu. Elementy grafiki wektorowej przygotowuje w programie Inkscape. Warto zaznaczyć, że wszystkie aplikacje, z których korzysta Krzysztof są aplikacjami darmowymi, czyli każdy może ich używać.  

Tematyka prac Krzysztofa jest bardzo różnorodna, o czym sami możecie się przekonać oglądając kilka z jego prac. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak czasochłonne jest to zajęcie – każda grafika to kilkanaście godzin żmudnej pracy z programami graficznymi, ale efekt na pewno jest wart tego czasu.

Mam nadzieję, że to co dla Krzysztof jest obecnie hobby, stanie się w przyszłości bardzo satysfakcjonującym zawodem. Grafika 3D zaczyna być postrzegana jako branża przyszłości. Działalność grafików 3D można zobaczyć we wszystkich współczesnych grach komputerowych. Efekty, które oni tworzą, stanowią urozmaicenie wielu filmów. Ostatnio coraz więcej mówi się o roli grafików 3D w medycynie (diagnostyka, planowanie operacji, rekonstrukcja kości za pomocą drukarek 3D).

A może ktoś z was chce zostać projektantem mebli, odzieży, przygotowywać aranżacje mieszkań, projektować ogrody? Pamiętajcie, że zapotrzebowanie na osoby z umiejętnością trójwymiarowej wizualizacji będzie rosnąć.

Ewa Szafranowska

Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac Krzysztof Klecha: Galeria prac

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti To już było... Grafik 3D - zawód przyszłości