Cała szkoła pomaga dzieciom w Syrii!

Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Wojna odebrała im wszystko co mieli. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki mogą nie przetrwać tego czasu.

Sytuacja w Syrii jest dramatyczna. Miliony mieszkańców uciekło, zostało uchodźcami, część została przesiedlona wewnętrznie, a część niestety nie przeżyło tych tragicznych wydarzeń. Z pewnością nie jest to miejsce przyjazne dla dzieci. 85% Syryjczyków żyje poniżej granicy ubóstwa. Wojna zmienia życie we wszystkich obszarach funkcjonowania mieszkańców. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć z powodu nadchodzącej zimy.

UNICEF to międzynarodowa organizacja humanitarna i rozwojowa, która powstała ponad 70 lat temu. Daje ona wsparcie dzieciom na całym świecie. W tym roku szczególną troską zostały objęte dzieci z Syrii.

Na przełomie stycznia i lutego 2018 przyłączyliśmy się do akcji UNICEF „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę”. Wolontariusze przeprowadzili lekcje poświęcone działaniom UNICEF w zakresie ochrony życia i zdrowia dzieci w Syrii. Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych obejrzeli prezentacje oraz filmy nagrane przez polską ekipę UNICEF, która wraz z Ambasadorami Dobrej Woli Robertem Korzeniowskim, Arturem Żmijewskim i Robertem Lewandowskim była świadkami dramatu, jaki toczy się w tym regionie.

Pokazaliśmy również, jak wiele ciekawych przedsięwzięć udało nam się zorganizować przez 12 lat współpracy z Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci.

Aby wspomóc tegoroczne działania UNICEF, postanowiliśmy zorganizować sprzedaż kartek okolicznościowych. Dzięki naszym Darczyńcom udało się uzyskać kwotę 559,91 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.

Wolontariusze

01 01
01 01
01 01
01 01
01 01
01 01

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti To już było... Cała szkoła pomaga dzieciom w Syrii!