Rusza XIII edycja Psu na Budę

Inicjatywa Dla Zwierząt zaprasza dzieci i młodzież, oraz ich opiekunów, rodziców, wychowawców, nauczycieli wszystkich chętnych i zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji na rzecz Zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Psu na Budę".

Akcja ma za zadanie zebrać jak najwięcej potrzebnych darów dla schroniska, wskazać młodym ludziom sposoby opieki nad zwierzętami, nauczyć jaka karma jest wartościowa, które zabawki nadają się dla zwierząt, pokazać młodzieży, że pomaganie zwierzętom, może być sposobem na życie, że pomaganie słabszym jest "fajne", przynosi wymierne korzyści wspomaganym i pomagającym.


Więcej informacji na stronie schroniska => przeczytaj

 

znb 

Regulamin - punktacja

karma dla psów:

 • sucha - zwykła sucha karma dla psów - 10 pkt za 1 kg
 • sucha karma specjalistyczna/weterynaryjna. typu gastrointenstinal albo hepatic - 60 pkt za 1 kg
 • sucha junior - sucha karma przeznaczona  dla psów poniżej 12 miesiąca życia - 20 pkt za 1 kg
 • mokra - zwykła mokra karma dla psów w puszkach lub saszetach -  10 pkt za 400 gr, 30 pkt za 1200 gr
 • mokra specjalistyczna /weterynaryjna -  50 pkt za 400 gr
 • mokra junior - mokra karma przeznaczona  dla psów poniżej 12 miesiąca życia - 10 pkt za 100 gr (100 pkt za 1 kg)

karma dla kotów:

 • sucha - zwykła sucha karma dla kotów -  20 pkt za 1 kg
 • sucha junior - sucha karma dla kotów poniżej 12 miesiąca życia -  30 pkt za 1 kg
 • mokra - zwykła mokra karma dla kotów  -  10 pkt za 400 gr
 • mokra junior - mokra karma dla kotów poniżej 12 miesiąca życia -  10 pkt za 100 gr

POZOSTAŁE

 • koce/ kołdry/ręczniki inne materiały tego rodzaju - 40 pkt za szt
 • legowiska, psie i kocie posłania - 100 pkt za szt
 • zabawki dedykowane zwierzętom, szarpaki, piłki, drapaki -  20 pkt (lub do indywidualnej wyceny przez schronisko)
 • smycze grube, długości od 2 m - 40 pkt za szt
 • smycze krótkie, cienkie, przeznaczone dla kotów i psów typu "s" -  1 pkt za szt
 • szelki, obroże - szelki dla małych psów i kotów -  1 pkt za szt
 • szelki, obroże - szelki dla średnich i dużych psów -  30 pkt za szt
 • inne - do indywidualnej wyceny przez schronisko

Regulamin 13. edycji akcji dla szkół i przedszkoli
"Psu na budę" 2016

 1. Akcja dla szkół i przedszkoli „Psu na budę” trwa od 20 września do 30 listopada i jest prowadzona przez Stowarzyszenie Inicjatywa Dla Zwierząt Organizację Pożytku Publicznego pl. Słowiański 17/3, 65-069 Zielona Góra.
 2. Do akcji można przystąpić w każdym momencie jej trwania czyli od 20 września do 30 listopada 2016.
 3. Jest to 13 edycja akcji Psu na Budę.
 4. Każda placówka musi wyznaczyć koordynatora zbiórki na swoim terenie.
 5. Akcja dla szkół i przedszkoli „Psu na budę” polega na zbiórce darów dla Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt, które mieści się przy ulicy Szwajcarskiej 4 w Zielonej Górze.
 6. Darami nazywamy karmę suchą, karmę mokrą, zarówno dla psów i kotów, karmę specjalistyczną i weterynaryjną dla psów i kotów, karmę junior dla psów i kotów, koce, ręczniki, posłania i legowiska psie i kocie,  smycze, szelki i obroże dla psów, zabawki przeznaczone dla psów i kotów, o których mowa w "Regulamin - punktacja"
 7. Punkty za dary będą naliczane wg " Regulamin - punktacja", który to dokument dostępny będzie na stronie Schroniska i Stowarzyszenia Inicjatywa Dla Zwierząt
 8. Szkoła lub przedszkole, która zdobędzie największą ilość punktów do 1 grudnia 2016 do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze zostanie uhonorowana tytułem „Zwierzoluba roku 2016”. Podstawą do wyliczeń będzie protokół przekazania karmy, podpisany przez koordynatora i przedstawiciela Schroniska.
 9. Załącznik wzoru protokołu przekazania darów jest załączony do w/w pisma oraz dostępny na stronie schroniska www.schroniskozg.pl Protokół wypełnia osoba wyznaczona przez szkołę do pełnienia obowiązków koordynatora zbiórki w danej placówce i dostarcza go wraz z zebraną karmą do Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze przy ul. Szwajcarskiej 4.
 10. Każda szkoła i przedszkole może w okresie trwania akcji dowozić karmę więcej niż raz, lecz do każdego takiego transportu musi być sporządzony osobny protokół odbioru darowizny.
 11. Stowarzyszenie może zapewnić plakaty oraz materiały promocyjne dla placówek, które zadeklarują chęć udziału w akcji „Psu na Budę”. Materiały promocyjne (plakaty, ew. ulotki) będą dostępne na stronach Schroniska, Stowarzyszenia Inicjatywa Dla Zwierząt lub można je odebrać w Schronisku lub biurze Stowarzyszenia (po telefonicznym ustaleniu terminu).
 12. Tytuł „Zwierzoluba roku 2016” otrzymuje szkoła lub przedszkole, która do dnia 1 grudnia do godziny 18:00 dostarczy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, dary, według protokołów przekazania darów, i zdobędzie największą  ilość punktów.
 13. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do  4 grudnia 2016, wyniki zostaną ogłoszone na naszych stronach internetowych, na Facebooku oraz w mediach zielonogórskich. Przekazanie dyplomu i statuetki pamiątkowej nastąpi po indywidualnym uzgodnieniu terminu z laureatem.
 14. Część punktacji pozostawiamy do indywidualnej oceny pracowników schroniska. Punktacja indywidualna obejmuje dary ujęte w punktacji pod hasłem inne, czyli dary, które mogą się zdarzyć, a których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

V Liceum Ogólnokształcące
im. Krzysztofa Kieślowskiego
w Zielonej Górze

ul. Zachodnia 63
65-552 Zielona Góra
tel. 68 470 70 10

KLASY GIMNAZJALNE

logoG7

Ostatnia aktualizacja:
6.06.2018 r.

Jesteś tutaj: Start Szkolne graffiti Wolontariat Rusza kolejna edycja Psu na Budę